producent drzwi i okien drewnianych

+48 59 834 12 67      

+48 608 319 374      

telefon
logo lebos
tlo okno

Okna i drzwi z PVC

Charakterystyka:
  • szeroka gama kolorów
  • niepowtarzalne wzornictwo
  • bogata oferta elementów wykończeniowych
  • doskonałe parametry termoizolacyjne
  • pełna izolacja akustyczna
  • podwyższone właściwości antywłamaniowe
Zalety naszych okien i drzwi:
  • oszczędzają energię - o ilości energii cieplnej traconej przez okno lub drzwi decyduje współczynnik przenikania ciepła - im niższy tym lepsza izolacja termiczna okna. Przy zastosowaniu systemu trójkomorowego współczynnik dla profili wynosi około 1,6 W/(m2xK), a przy wykorzystaniu pięciokomorowego około 1,2 W/(m2xK) co w połączeniu z pakietem szkła o współczynniku 1,0 W/(m2xK) daje oszczędności na kosztach ogrzewania sięgające nawet 60%.
  • chronią przed hałasem - szczególną uwagę należy zwrócić na współczynnik izolacji akustycznej okna. Im współczynnik jest wyższy tym lepiej okno chroni przed hałasem. Przeciętnie ten współczynnik powinien wynosić około 30 dB - nasze okna osiągają 34 dB. Tak wysoki wskaźnik tłumienia zapewnia wysoki komfort dla odpoczynku lub pracy. W przypadku konieczności zwiększenia stopnia izolacji akustycznej, w miejscach o wysokim natężeniu hałasu, możemy zastosować pakiety szkła o specjalnej budowie.
  • zapewniają dobrze wietrzenie - kolejnym zadaniem okna jest dostarczenie wystarczającej ilości powietrza do pomieszczeń. Nasze okna wyposażamy w funkcje uchyłu i mikrowentylacji sterowanej klamką. Okno również w pozycji zamkniętej musi umożliwiać wymianę powietrza w pomieszczeniach, by między innymi nie dopuszczać do gromadzenia nadmiaru wilgoci dlatego proponujemy i montujemy nawiewniki standardowe lub higrosterowalne.
  • zapewniają bezpieczeństwo - nasze okna mogą być tak zbudowane, żeby spełniały wymagania także okien antywłamaniowych. W tym przypadku stosujemy profile wzmocnione stalowym kształtownikiem montowanym w ramie okna, który umożliwia właściwe mocowanie zaczepów okuć antywyważeniowych. Przy zastosowaniu okuć antywyważeniowych montujemy obowiązkowo klamkę z kluczykiem lub przyciskiem, a szyba posiada odpowiednią klasę antywłamaniową.


logo firmy foris
Jesteśmy również wykonawcą okien i drzwi z PVC z użyciem najlepszych dostępnych na rynku profili, firmy „FORIS". Wyroby z tych profili spełniają wszelkie normy jakości, estetyki i nowoczesności, a także najbardziej rygorystyczne normy ochrony zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego. Produkujemy okna o różnorodnych kształtach. Obok tradycyjnych prostokątnych mogą to być trójkąty, trapezy, łuki. Dowolnie wybrany kształt i kolor okna nie tylko stworzą indywidualny charakter domu, ale co najważniejsze wypełnia dom szczególną atmosferą. Mogą być wykonane w bardzo szerokiej gamie kolorów. W wersji jedno- lub dwustronnie kolorowej. Propozycja okien jednostronnie kolorowych polecana jest do budynków wielorodzinnych, gdzie dowolne zaprojektowanie kolorystyki od strony elewacji nie jest możliwe.